IPP: Geografia

to 80 plansz interaktywnych zawierających między innymi:

  • Filmy, animacje i prezentacje zdjęć obrazujące różnorodne krajobrazy Polski i świata, w tym charakterystyczne dla nich zwierzęta i roślinność, naturalne procesy przyrodnicze i zjawiska pogodowe wyjaśniające przyczyny i skutki ich występowania (np. tornada, cyklony tropikalne, wybuchy wulkanów, trzęsienia ziemi i tsunami).
  • Interaktywne mapy.
  • Prezentację zagadnień geografii społeczno-ekonomicznej, fizycznej i politycznej wzbogaconych o przykłady oraz dane statystyczne z wykresami i mapami.
  • Interaktywne, trójwymiarowe grafiki ułatwiające postrzeganie zależności przestrzennych, na przykład rozpoznawanie form ukształtowania terenu, określanie współrzędnych geograficznych, ruch Ziemi.

Interaktywne Plansze Przyrodnicze

GEOGRAFIA

Interaktywne Plansze Przyrodnicze to wszystko, czego potrzebuje nauczyciel szkoły podstawowej, aby wytłumaczyć nawet najtrudniejsze zagadnienia – łatwo, skutecznie i w sposób atrakcyjny dla każdego ucznia. IPP to multimedialne zasoby przygotowane do pracy na tablicach i monitorach interaktywnych, na które składają się interaktywne plansze, symulacje i inne pomocne treści do wykorzystania przez nauczyciela w trakcie zajęć.

Korzystając z plansz IPP, nauczyciel może wprowadzić nowy temat lub zagadnienie, które zaprezentowane w podręczniku w „płaskiej formie” może być dla ucznia trudne do zrozumienia. Wysoka interaktywność zasobów pozwala uczniom w sposób aktywny, obrazowy i niemal namacalny zapoznać się z prezentowanymi treściami, które często bywają dla nich abstrakcyjne.

IPP to materiały prezentacyjne, stanowiące doskonałe wsparcie nauczyciela również podczas przeprowadzania lekcji zdalnych – pozwalają w zrozumiały i przejrzysty sposób przedstawić uczniom omawiane zagadnienia.

Multimedialne i angażujące

ZASOBY INTERAKTYWNE

Seria IPP została przygotowana tak, aby przykuwać uwagę uczniów i przyczyniać się tym samym do skuteczniejszej nauki. Plansze, schematy, symulacje i treści dostępne w programie przystępnie i wyczerpująco obrazują zagadnienia których opisanie byłoby dla nauczyciela żmudne, a dla uczniów trudne do wyobrażenia.

Materiały z serii IPP zostały przygotowane przez doświadczony zespół i są w pełni zgodne z podstawą programową.

Plansze wykonane są w nowoczesnej technologii HTML 5, dzięki czemu są łatwe w użyciu, są na bieżąco i bezpłatnie aktualizowane, a także nie wymagają instalacji żadnego oprogramowania.

W pudełku nauczyciel znajdzie również 5 pełnowymiarowych plakatów edukacyjnych do zawieszenia w klasie – w tym plakat zawierający mnóstwo elementów rozszerzonej rzeczywistości (AR)!

Lista zagadnień opracowanych w IPP: GEOGRAFIA

1) Mapa Polski
2) Krajobrazy Polski
3) Lądy i oceany na Ziemi
4) Krajobrazy świata
5) Ruchy Ziemi

6) Współrzędne geograficzne
7) Geografia Europy
8) Sąsiedzi Polski
9) Środowisko przyrodnicze Polski
10) Społeczeństwo i gospodarka Polski

11) Relacje między elementami środowiska geograficznego
12) Mój region i „mała ojczyzna”
13) Azja
14) Afryka
15) Ameryka Północna i Południowa
16) Australia i Oceania
17) Obszary okołobiegunowe

WYPRÓBUJ WERSJĘ DEMO

i zobacz, jak to działa

WERSJA DEMO

Cennik

Interaktywne Plansze Przyrodnicze GEOGRAFIA
dla nauczycieli:

3 licencje bezterminowe – 490 zł (brutto)

Jak kupić Interaktywne Plansze Przyrodnicze?

u naszych dystrybutorów

w sklepie internetowym Sklep.Dzwonek.pl

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez witrynę. Zapraszamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności, która znajduje się w stopce strony.