Interaktywne Plansze Przyrodnicze

Chemia

to 80 plansz interaktywnych, zawierających między innymi:

  • Pokazy ilustracji i fotografii przedstawiające chemię w sposób silnie nawiązujący do życia codziennego.
  • Interaktywne zasoby oparte m.in. na układzie okresowym pierwiastków chemicznych, schematach, modelach, wzorach i ilustracjach.
  • Symulacje, które pokazują, w jaki sposób zmiana czy dobór warunków lub danych wpływa na przebieg i wynik prezentowanych procesów.
  • Filmy przedstawiające reakcje chemiczne przeprowadzone zarówno w laboratorium, jak i zachodzące w najbliższym otoczeniu.
  • Trójwymiarowe, obracalne modele cząsteczek.

Zasoby multimedialne IPP Chemia:

  • 10 zagadnień
  • prawie 200 interaktywnych ekranów
  • blisko 500 ilustracji i zdjęć
  • ponad 60 filmów i animacji
  • prawie 50 trójwymiarowych modeli

W pudełku nauczyciel znajdzie również 5 pełnowymiarowych plakatów edukacyjnych do zawieszenia w klasie – w tym plakat zawierający mnóstwo elementów rozszerzonej rzeczywistości (AR)!

Bogate zasoby

Interaktywne

Interaktywne Plansze Przyrodnicze to wszystko, czego potrzebuje nauczyciel szkoły podstawowej, aby wytłumaczyć nawet najtrudniejsze zagadnienia – łatwo, skutecznie i w sposób atrakcyjny dla każdego ucznia. IPP to multimedialne zasoby przygotowane do pracy na tablicach i monitorach interaktywnych, na które składają się interaktywne plansze, symulacje i inne pomocne treści do wykorzystania przez nauczyciela w trakcie zajęć.

Korzystając z plansz IPP, nauczyciel może wprowadzić nowy temat lub zagadnienie, które zaprezentowane w podręczniku w „płaskiej formie” może być dla ucznia trudne do zrozumienia. Wysoka interaktywność zasobów pozwala uczniom w sposób aktywny, obrazowy i niemal namacalny zapoznać się z prezentowanymi treściami, które często bywają dla nich abstrakcyjne.

IPP to materiały prezentacyjne, stanowiące doskonałe wsparcie nauczyciela również podczas przeprowadzania lekcji zdalnych – pozwalają w zrozumiały i przejrzysty sposób przedstawić uczniom omawiane zagadnienia.

Plansze wykonane są w nowoczesnej technologii HTML 5, dzięki czemu są łatwe w użyciu, są na bieżąco i bezpłatnie aktualizowane, a także nie wymagają instalacji żadnego oprogramowania.

Lista zagadnień

Opracowanych w IPP: Chemia

  1. Materia
  2. Wewnętrzna budowa materii
  3. Reakcje chemiczne
  4. Gazy
  5. Roztwory wodne
  1. Wodorotlenki i kwasy
  2. Sole
  3. Węglowodory
  4. Pochodne węglowodorów
  5. Organiczne związki chemiczne o znaczeniu biologicznym (białka, cukry, tłuszcze)
Wypróbuj wersję demo

i zobacz, jak to działa

Jak kupić

Interaktywne Plansze Przyrodnicze?

Interaktywne Plansze Przyrodnicze CHEMIA dla nauczycieli:

  • 3 licencje bezterminowe – 570 zł (brutto)
u naszych dystrybutorów
przez dział handlowy